×
×

Stretnutie s IT manazermi na FIITke

Stretnutie s IT manazermi na FIITke

V utorok 2. decembra 2014, sme zorganizovali na FIIT STU v priestoroch knižnice zaujímavé stretnutie s vysokými manažérmi IT firiem – pán Prónay-ATOS(SWH Siemens), pán Smolár-Soitron, pán Hodek-VUB/SPP/ING. Hlavným cieľom akcie bolo odovzdať skúsenosti a rady pre študentov, ako to chodí vo veľkých IT firmách na veľkých projektoch. Pri svetlách lampy sme strávili 2 hodiny rozhovorom, kde sme prešli od ich začiatkov (minulé storočie) kedy zúčastnení študenti ešte neboli na svete a IT oblasť bola v plienkach, až po súčasnosť, kde je prístup ku moderným technológiám bežnou vecou denného života. Zaujímavé rozprávanie o princípoch manažovania veľkých projektov z pohľadu dodávateľa aj z pohľadu odberateľa poodkryli tajomstvo úspechu ich firiem, kde hrá veľkú úlohu ľudský faktor. Pre študentov zazneli viaceré informácie a rady o tom, kde a ako by sa mohli uplatniť, na čo si treba dať pozor a s čím sa treba vyrovnať.
Osobne som získal zaujímavú skúsenosť, ktorá ma tiež obohatila a spríjemnila mi poobedie v upršanom predvianočnom období.
Chcem sa poďakovať všetkým zúčastneným a aj vedúcej knižnice STU FIIT, že nám umožnila využiť priestory pre takúto akciu.